General Motors

Schválení dle General Motors

Motorové oleje

Oleje schválené GM Dexos se doporučují používat ve všech vozidlech GM kromě těch, které jsou vyrobeny s dieselovými motory Duramax, které vyžadují olej kvality API CJ-4.

GM Schválení Oblast použití
GM-LL-A-025
Speciální schválení GM pro motorový olej s dlouhou životností pro benzínové motory. Viskozita je zpravidla SAE 0W-30. Produkt splňuje ACEA A3/B3. Interval výměny může být až 30 000 km. Doporučeno pro vozidla vyrobená před MY 2011. Snížená viskozita HTHS ≥ 2.9 mPa*s.
GM-LL-B-025 Speciální schválení GM pro motorový olej s dlouhou životností pro dieselové motory. Viskozita je zpravidla SAE 5W-40. Produkt splňuje ACEA A3/B3/B4. Interval výměny může být až 50 000 km. Doporučeno pro vozidla vyrobená před MY 2011. Viskozita HTHS ≥ 3.5 mPa*s.
GM Dexos 1 Navrženo s ohledem na benzínové motory GM Dexos 1, nahrazuje specifikace GM-LL-A-025, GM6094M a GM4718M. Tato specifikace se obvykle doporučuje pro vozidla GM vyrobená pro severoamerické a asijské trhy. Ve srovnání s ILSAC GF-5 má přísnější požadavky na tvorbu úsad na pístu, provzdušňování, oxidační stabilitu, opotřebení, nízkoteplotní čerpatelnost a těkavost.
GM Dexos 1 Gen 2 Speciální benzínové motory jako 1.0L (LE1), 1.4L (LUJ), 1.4L (LE2), 1.5L (LFV) a 2.0L (LTG).
GM Dexos 2 Specifikace GM Dexos 2 má být náhradou za specifikace GM-LL-A-025 (benzín) a GM-LL-B-025 (diesel) pro evropský trh. Tato specifikace je vyžadována pro vozidla vyrobená od roku 2011, ale je také zpětně kompatibilní se staršími modely. Specifikace je postavena na standardu ACEA C3, ale obsahuje také prvky z testu tvorby usazenin ILSAC GF-4 a testu tvorby kalu při nízké teplotě. Vhodná pro benzínové i naftové motory s moderními systémy následné úpravy výfukových plynů (DPF). Viskozita HTHS ≥ 3.5 mPa*s.
OV0401547
Moderní specifikace Opel, která vznikla po prodeji společnosti Opel, spadající pod GM, skupině PSA. Nahrazuje plánovanou specifikaci GM Dexos 2 Gen 2.

Oleje do automatických převodovek

GM Schválení Oblast použití
Dexron Type A, Suffix A Specifikace zavedena v roce 1957. Vyžaduje, aby olej splňoval určité limity týkající se jeho kinematické viskozity.
Dexron IID Specifikace pro ATF vydaná v roce 1975. Obsahuje požadavky na korozi chladiče automatických převodovek, které nejsou uvedeny v Dexron II.
Dexron IIE Obecná specifikace pro ATF vydaná v roce 1991. Vyžaduje lepší výkon při nízkých teplotách ve srovnání s Dexron IID, 20 000 cP při -40°C.
Dexron IIIF Specifikace pro ATF vydaná v roce 1994. Nahrazuje Dexron IID a Dexron IIE.
Dexron IIIG Nástupce ATF kapaliny pro automatické převodovky Dexron IIIF. Má stejné nízkoteplotní vlastnosti jako Dexron IIE, ale s antioxidačními modifikátory a modifikátory tření. Specifikace byla představena v roce 1997.
Dexron IIIH Představena v červnu 2003 jako náhrada kapaliny Dexron IIIG. Má oxidačně stabilní základový olej (GROUP II nebo GROUP III). Oleje delší s delší životností. Déle si zachovají třecí a anti-vibrační vlastnosti. Vyznačují se nižší pěnivostí a podstatně delší životností.
Dexron VI Představená v roce 2005 jako náhrada za Dexron IIIH. Tato specifikace vyžaduje lepší vlastnosti, oxidační stabilitu a protipěnivé vlastnosti. Oleje splňující tuto specifikaci lze používat s prodlouženými intervaly výměny a jsou energeticky úsporné.